Cím: Budapest XII.

ökoiskola
Iskolagyümölcs
garden

A kerületi Simonyi helyesírási versenyen Kádár Anna 5. b osztályos tanuló 3. helyezést ért el.

Tanára: Oláhné Németh Ildikó

Gratulálunk!

A Bolyai Anyanyelvi Verseny országos fordulójának eredménye:

• 8. évfolyam:

Országos 1. helyezés:
    Jobb négy lúdnyak tíz tyúknyaknál csapat: Antall Borbála Cecília, Hőnich Csenge, Kézdy Judit Eszter, Novák Dóra

• 6. évfolyam:

Országos 4. helyezés:
    Kakukktojás csapat: Kollmann Janka, Kovács Flóra, Prácser Péter, Varga Kinga
    Tanáruk: Oláhné Németh Ildikó

Gratulálunk!

Iskolánk felsős kórusa 2017. november 29-e és december 3-a között nagy sikerrel szerepelt a Sondershausenben megrendezett Nemzetközi Gyermekkórus Fesztiválon.

A Virányos Általános Iskolában rendezett kerületi szavalóversenyen iskolánk tanulói kiválóan szerepeltek:

• 1. évfolyam: Maurer Anna 1. b osztály III. helyezett
  • 2. évfolyam: Bence Lujza 2. a osztály I. helyezett

Felkészítő tanárok: Hámoriné Makai Zsuzsa, Víg Judit.

Gratulálunk!

A Bolyai Matematika Csapatverseny országos döntőjében 8. helyezést ért a 8. a osztályból a Nem baj, majd jövőre! csapat, melynek tagjai Antall Borbála Cecília, Hőnich Csenge, Kézdy Judit Eszter és Novák Dóra. Felkészítő tanáruk Borbély Judit

Gratulálunk a szép teljesítményhez!

A hét végén Pécsen rendezett Akrobatikus Rock and Roll Magyar Bajnokságon Moldován Zora és Jakab Dóra,a Vadócok csapatával Children Nagyformációban magyar bajnoki címet nyert. Children Kisformációban az Ice Girls csapattal Jakab Dóra 6. helyet is szerzett.

Gratulálunk!

A Dél- Budai területi Bolyai Anyanyelvi Verseny eredménye:

• 6. évfolyam:

• 1. helyezés (Országos döntő december 9-én):
      Kakukktojás csapat: Kollmann Janka, Kovács Flóra, Prácser Péter, Varga Kinga
      Tanáruk: Oláhné Németh Ildikó

• 8. évfolyam:

• 1. helyezés (Országos döntő december 9-én):

• 4. helyezés:
      Négy kicsi néger csapat: Braikoff Olivér, Kispál Kinga, Szabó Bendegúz, Szőke Sára

• 6. helyezés:
      Hirodalom csapat: Báthory Rozália, Mester Marcell, Regős Marcell Ignác, Vadász Noémi
      Tanáruk: Tormássy Mária Csilla

Gratulálunk a szép eredményekhez!

Igazgyöngy alapítvány

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is szeretnénk rászoruló családoknak segíteni. Az Igazgyöngy Alapítvány felhívásához csatlakozva ajándékozzuk meg a családokat!

Kérjük, hogy aki teheti, segítse gyűjtésünket!

Amit gyűjtünk:
Szépen becsomagolt dobozban jó minőségű ruhaneműt, írószereket, játékot. A dobozra írjátok rá, hogy hány éves és milyen nemű gyermeknek külditek.

A gyűjtés november 20. és december 12. között zajlik.

Legyen másnak is szép a karácsonya!

Köszönjük a segítséget!

Ismét próbál a szülők, tanárok, volt növendékek kórusa!

Szeretettel várom a régi és új énekeseket az alábbi próbákra:

• November 21, 23, 27, 29.
  • December 6, 7, 11, 13, 15.

A próbákat mindig 18-20 óráig, a földszint 27-28-as Ádám Jenő teremben tartjuk.

Hraschek Katalin

Karate Diákolimpia

Szőcs Miksa (2. a) a hétvégén rendezett WKF Karate Diákolimpián korosztályában 1. helyezést ért el katában (formagyakorlatban) és kümitében (küzdelemben) is a Kós Károly Általános Iskola színeiben versenyezve.

Ugyanitt Kádár Anna Berta 5. b osztályos tanulónk bronzérmes lett kata versenyszámban.

A két hete megrendezett Nyílt Karate Magyar Bajnokságon Szőcs Ambrus 5. a osztályos tanulónk kümite versenyszámban bronzérmes lett.

Névnapok
Ma: Luca, Otília
Holnap: Szilárda
Az alapítvány neve
Kós Károly Iskola-alap Alapítvány

Címe: Budapest 1121. Városmajor u. 59. 1122.

Adószáma: 19636814-1-43

Számlaszáma: 10700440-66350677-51100005

Bagoly
Bagoly Az iskolaudvar egyik fáján lakó kedvencünk